Bu web sayfası www.artvin.edu.tr/ef adresine taşınacaktır.
Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi
ACU LOGO    
English
 
 
AÇÜ EĞİTİM ACU Mail ACU TELEFON
 
» Diğer Haberler
Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencilerinden Anlamlı Yardım
 GERİ
29.03.2012
Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği 3.sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında bir köy okulu için yardım kampanyası düzenledi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 3. Sınıf Öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Kapsamında Bir Köy Okulu İçin Yardım Kampanyası Düzenledi.

“Bir Kitap Bin Umut” adlı projelerini tamamlayan Eğitim Fakültesi öğrencileri bugün yardımlarını Muş’un Çınarardı İlköğretim Okuluna gönderdiler.
 
Yrd. Doç. Dr. Yüksel Gündüz Ve Arş. Gör. Zehra Sedef Coşkun hocalarımızın proje danışmanlığını, Öğr. Gör. Turan Aksakal'ın fakülte koordinatörlüğünü yürüttüğü grup bir hafta Artvin Çoruh Üniversitesinde stand açtılar ve öğretim elemanlarından ve öğrenci arkadaşlarından yardım ve kitap topladılar. Bir günde kermes düzenleyen grup elemanları daha sonra toplanan yardımla köy okulunun ihtiyaçlarını karşıladılar. 
 
Proje kapsamında birleştirilmiş sınıflı Çınarardı İlköğretim Okuluna fotokopi makineli bir yazıcı, 56 öğrencinin tüm kırtasiye ihtiyaçları, sınıflarının seviyesine uygun yardımcı kaynaklar, toplanan kitaplar ve bunlara ek olarak alınan yeni kitaplar, tüm öğrencilere kıyafet alan grup üyeleri yaptıkları bu yardımdan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.
 
Bu köy okulunun seçilmesinin ise özel bir nedeni var. Çünkü bu okulun öğretmeni de Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olmuş eski bir öğrenci. 2011 yılında bu fakülteden mezun olan İbrahim Sönmez’in mezun olduğu Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesindeki yeni öğrencilerde geçmiş dönemde mezun olmuş ve bugün öğretmenlik yapan arkadaşlarının öğrencilerine de destek olmuş oldular. 
 
Bu projede yer alan Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri Yıldız Kavuncuoğlu, Elif Merve Ertan, Mustafa Özşahin, Nazlı Karaçam, Uğur Üzümcü, Neslihan Karaaslan, Esma Yılmaz, Safiye Altay, Hasan Mahmutkalfa, İpek Özen ve Fidan Özdemir de bu güzel çalışmalarıyla eğitime yaptıkları katkı nedeniyle çok mutlu olduklarını ifade söylediler.  
 
Kampanyaya desteklerini veren  Artvin Çoruh Üniversitesi çalışanlarına, öğrencilerine, Menekşe Kırtasiyeye, Taşkınlar Mağazasına, Akınlar Kırtasiyesine, Nil Kırtasiyesine büyük özveriyle çalışan öğretmen adaylarına ve hocalarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tel: 0466 215 1043