2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni

02 Temmuz 2021, Cuma 152

Sevgili öğrenciler,

“2020-2021 eğitim-öğretim yılında bu mezuniyet öteniyle beraber Eğitim Fakültemizden; Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği programlarından toplam 150 mezunumuzu geleceğe gururla uğurlamış olacağız.

Eğitim Fakültemiz 2003 yılında kurulduğundan beri eğitim alanında iddialı ve emin adımlarla yoluna devam ederken hem nitelik hem de nicelik olarak kendini sürekli geliştirmeye de devam etmektedir. Fakültemizin kuruluşunda 3 olan öğretim elemanı sayımız bugün itibarıyla 37’si öğretim üyesi olmak üzere toplamda 55’e ulaşmıştır. Öğrenci sayısı da toplamda bine ulaşmıştır. Bugün itibariyle fakültemizde her 18 öğrenciye 1 öğretim elemanı düşmektedir. Bu oran yükseköğretimde kalite standartları açısından değerlendirildiğinde çok önemli bir gelişmedir.

18 yıllık bir süreç sonunda Fakültemiz bugün:

Daha güçlü ve dinamik bir eğitim-öğretim kadrosuna kavuşmuştur.

Bugünün anlamının sizler için büyük olduğunu biliyorum. Ailenizden uzakta, hayatı bizzat yaşayarak öğrenmeye çalıştınız. Eğitim ve öğretim hayatınız boyunca birçok zorluğa katlanarak yükseköğretimden mezun olmanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Sevgili öğrencilerimiz, sizlerle gurur duyuyor, başarılı bir gelecek diliyorum.

Size bundan sonrası için bir takım tavsiyelerim olacak. Meslek yaşantınızın her anında iyi ve faydalı insanlar olmak için çaba gösterin, sonra da mesleğinizde uzman olmak için kendinize olan güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyin. Zorluklarla karşılaştığınızda milli manevi değerlerimiz yolunuzu aydınlatan ışık olsun. Akıl, bilim, irfan ve hikmet yolundan sakın ayrılmayın. Milli varlığa bağlı, kaliteli ve yüksek ideal ve değerlere sahip nesiller yetiştirin. Unutmayın; daha güzel bir dünyada yaşayacaksak, bunu gerçekleştirecek olanlar sizler ve yetiştirdiğiniz öğrenciler olacaktır. Gelecek nesillerin mimarı olarak, ülkesine ve milletine bağlı, milli ve manevi değerlerle donanmış nesiller yetiştirecek olan siz öğretmen adaylarımıza inancımız tamdır.

Sözlerime son verirken eğitim hayatınız boyunca güzel Artvin’imizde sizlere destek olan tüm hocalarımıza ve fakülte personeline, Sayın Valimize, bizlere destek olan İlimizin tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine teşekkür ediyorum. Bizim için elde edilebilecek en büyük ödül, sizlerin başarısı ve mutluluğudur.

Yolunuz, bahtınız açık olsun… Allah yar ve yardımcınız olsun, Kalın sağlıcakla…

Prof. Dr. Mustafa Sıtkı BİLGİN

Eğitim Fakültesi

Dekan V.

Yaşadığımız süreç nedeniyle sınırlı katılımla mezuniyet törenlerimizi yapmanın üzüntüsünü hep birlikte hissetmekteyiz. Yine de bir nebze gülümsemek adına, Eğitim Fakültesinde geçirilen 4 yılın anılarını canlandırmak adına hazırladığınız videolar eklenecektir.